Utopenci s cibulí

Utopenci s cibulí
Send by e-mail

Doba přípravy

Doba přípravy
30 min.
Doba vaření
5 dní uležení

Počet porcí

Ingredience

 • 1 kg vuřtů
  400 gr cibule
  0,5 l vody
  0,3 l octa
  lžička soli 1 lžíce cukru
  lžička celého pepře
  lžička nového koření
  100 gr feferonek
  50 gr hořčice

  postup

  • 1. Vuřty zbavíme provázků, ev. kovových spon. Odstraníme z vuřtů střívko oloupáním. Do vhodného hrnce nalijeme odměřené množství vody, přidáme ocet, nové koření a celý pepř, vrchovatou lžíci nebo pět kostek cukru, lze též nahradit umělým sladidlem. Osolíme a zavaříme.

   2. Oloupanou cibuli nakrájíme na silnější kolečka. Vuřty nařízneme podél, potřeme uvnitř hořčicí. Z feferonek odstraníme stopku, větší podél rozkrojíme a vložíme na hořčici do vuřtu. Připravíme si vhodnou sklenici, jejíž dno vyložíme kolečky cibule, vložíme naplněné vuřty, dáme vrstvu cibule a takto pokračujeme, až je sklenice, nebo nádoba plná. Poté zaléváme utopence horkým nálevem a dbáme na to, aby sklenice a vuřty nebyli příliš studení, protože by sklenice mohla prasknout. Utopence zalijeme po okraj. Horký nálev používáme nejen pro částečnou likvidaci nežádoucích mikroorganismů, ale i pro to, že nám cibule v octovém nálevu potom nezčerná.

   3. Sklenice dobře uzavřeme a otočením zjistíme těsnost. Necháme pět dní uležet v chladu, občas sklenice otočíme, aby se celý obsah důkladně nasákl nálevem.   Kam dál:
   Recept - smažený sýr


   Recept - domácí sekaná

  Přihlásit k odběru newsletteru

  Přihlašte se k odběru newsletteru a budeme Vám pravidelně zasílat nové články do e-mailu. Váš kontaktní email bude použit pouze za účelem zasílání našeho newsletteru, nebude předáván žádnému dalšímu subjektu. Zasílání můžete kdykoli ukončit kliknutím na link ve zprávě, kterou Vám bude newsletter doručen.