Villa Patriot

Villa Patriot

Na vyvýšeném svahu nad centrem Mariánských Lázní sídlí honosná Villa Patriot, která ukrývá ve svém nitru podmaňující restauraci téhož jména. Její úroveň je k co do designu prostoru, péče personálu a v neposlední řadě umu kuchařova zárukou silného prožitku. Když navíc počasí umožní posezení na vnější terase, dostává se vám jedinečného bonusu, pohledu na rozlehlý park. Zvlášť na podzim, když se koruny stromů odějí do všech odstínů zlaté.


Majestátní stavba nad městským parkem s daleko před vchod vysunutou terasou. To je Villa Patriot s oslovující restaurací. Ta není velká, jedna více komorní. Ovšem co do espritu zařízení nabízí už ne všude vídanou eleganci. Alabastrově bílé prostření a stříbřitě lesklé založení ve vás mimoděk vzbudí hned po vstupu jistou pokoru. Od předloženého lístku se stále budete kradí rozhlížet a necháte se vtáhnout do atmosféry aristokratických salonů.
 
pat4.jpg     pat14-1.jpg

Nabídka ten pocit ještě umocní, zvlášť part české kuchyně. K mání jsou tu všechny úhelné receptury repertoáru našich kuchařek. Ovšem prostoru se tu dostává i kuchařově invenci. Když si třeba po cibulačce, ta zdůrazněná pár kapkami třešňovice rozvášní vaše senzory, vstupte do hájemství osvědčených krmí českých. Může to být nadívaná křepelka, pečená zelenina, kroupové rizoto se sušenými houbami. V té kombinaci se potkává jemné maso lehce tknuté stopou divoké drůbeže s kdysi hodně rozšířenými kroupami. Ty se na naše talíře vracejí, spojení masa a krupota je navíc puncováno další z po staletí u nás oblíbených surovin – houbami. 
 
pat6.jpg     pat33.jpg

Nemusí to však být zrovna zvěřina,  třeba telecí váleček sous vide, květákové pyré a žloutková kroketa nadchnou vaše animo ve stejném gardu. Telecí má rádo tuhle úpravu. Zachová masu všechny šťávy a to spolu s vnímavým kořeněním ztratí nedůraznost ještě dětsky nevyspělého masa. I zde potom zaúřaduje jiná z prostých chutí, květáku. Pyré zůstává v projevu lehce rustikální, celek tak nabývá neotřelosti.  Natěšený pocit z večeře je dokonán nadýchanými dukátovými buchtičky se sametovým vanilkovým krémem.
 
pat1.jpg     pat15.jpg

Večeře je tu totiž hlavním tématem dne. Noblesa atmosféry, hýčkání obsluhy a případný závěrečný koktajl z baru nebudete chtít hned tak opustit. Ne často na ně v dnešní uspěchané době natrefíte.
 
pat23-1.jpg     pat11.jpg

Villa Patriot zkrátka není podnik pro půlhodinové obědy. Neudělejte proto tu chybu, abyste pobyt zde uspěchali. Ona se vám za to odmění zážitkem, na který dlouho nezapomenete. Já jsem ji bohužel udělal a doteď mne to mrzí. 

Villa Patriot
Dusíkova 62, Mariánské Lázně 353 01
tel.: +420 354 673 143, e-mail: info@villapatriot.cz
​​​​​​​https://villa-patriot.cz
otevřeno: Po – Ne 11.00  23.00


Autor: Milan Ballík