Spokojenost mlsných v Bedřichově aneb pohlednice z Krkonoš

Spokojenost mlsných v Bedřichově aneb pohlednice z Krkonoš

Pokud ve Špindlerově Mlýně hledáte poklidnou restauraci se trochou starosvětské noblesy a narazíte na hotelu Start, našli jste ji. Přívětivá polosamota na návrší připomíná doby, kdy romantika byla králem. Hotelová restaurace Epicure byla cílem pravověrných labužníků. Což nejspíš platí i dnes.


start1.jpg     start2.jpg

Poměrně rozlehlá prostora s podkovou baru hluboce rozestoupeného v lokále a dvěma oddělenými komorními „salonky“ pro nepočetnou společnost. To je signál, který zachytí vaše první nahlédnutí do interiéru. Ospalá atmosféra je pak jen zdání, umí tu být i pěkně živo. K náladě přispívá i kuchyně s některými netradičními recepturami v nabídce. Vedle jídel, v restauraci Czech Specials víceméně očekávaných a bez připomínky odvedených, najdete i taková, jež nejsou k vidění často. Ať si zvolíte to či to, kuchař vaše dovolenkové rozpoložení jistě ještě povýší. Navíc umocní díky servírovaným večeřím. 
 
start3.jpg     start4.jpg

Tradiční krkonošské sejkory jsou báječné. Vonící s propečenými okraji, které příjemně křupnou, nabízejí netuctový poznatek. Jak zajímavě může chutnat spojení másla se škvarky. Vůbec to není kočkopes, jak by se mohlo zdát, ale nevtíravá kombinace osvěžující bramborové těsto. Ovšem pozor – do diety to má daleko jako odsud do Ostravy. Přesto se jich ženy ani trochu nebojí. 
 
start5.jpg     start6.jpg

Jinou zvědavost budící krmí jsou vepřové řízečky v pivním těstíčku s kapustou. Ta není někde kolem masa uvnitř obalu, ale teprve na povrchu. Trochu se pod chutí panýru i vepřového ztrácí, takže pro náležité vychutnání je jí možná málo. Ale umí se v soustu prosadit a ostatním komponentám být dobrým parťákem.

Pokud tedy chcete zdánlivě už přežitý esprit první republiky se vstřícným perzonálem a odvážnou kuchyní, je to v hotelu Start v Bedřichově. 

Hotel Start
Bedřichov 17, Špindlerův Mlýn, 543 51
tel. +420 499 433 305, e-mail info@hotelstart.cz
www.hotelstart.cz
otevřeno Po – Ne 7.30 – 10.00 (snídaně) a 11.30 – 22.00 hodin


Autor: Milan Ballík