Restaurace, pizza a penzion

Restaurace, pizza a penzion

V Jinočanech jste z konečné metra ve Zličíně za pár chvil. Na příjemný zážitek zde připraví už pohled na okolní útěšlivou krajinu s vyhlášenými farmami. Ty jsou zdrojem čistých surovin pro restauraci Mlýnský domov. To, s jakou péčí je šéfkuchař připraví je potom pozvánkou k návštěvě, kterou nelze oslyšet. Hitem tu jsou tematické dny zaměřené na tu či onu surovinu. Tehdy však bývá hospoda i zahrada k prasknutí plná, je třeba si vždy rezervovat místo.


Restauraci Mlýnský domov v Jinočanech nenajdete ve vlastní budově penzionu téhož jména. Sídlí o pár metrů dál v sousedství. Za vchodem tak nenápadným, až se vám nebude chtít věřit, že je za ním vyhlášený podnik. Prolomte pochyby a vejděte, dočkáte se překvapení. 
 
domov3.jpg     domov5.jpg

Sálek s až okázalou rustikální dřevěnou výzdobou vás možná na první pohled neoslní. Zajímavým postřehem je až kontakt s personálem. Číšník je neškrobený až přátelský, jako když domácí hosté bývali spíš kamarády. 
 
domov4.jpg     domov7.jpg

Dalším krokem k tomu, abyste pochopili popularitu Mlýnského domova je menu. Denní nabídka nebývá rozsáhlá, ale stojí na úhelných kamenech nabídky české domácí kuchyně. Vydatné polévky, ať už bramboračka či stejně báječná zelňačka to potvrzují každou lžicí. Navíc zde pracují se surovinami farmářů z okolí. Proto sem zejména o víkendech proudí davy mlsných. Podnik jim pak přichází naproti pořádáním neotřelých labužnických víkendů. Nedávno to byly „bramborákové dny“ se širokou nabídkou jednoho z nenápadných klenotů z minulosti českých chalup a statků. Vedle těch klasických, s uzeným a kysaným zelím, se nabízel třeba Romadur smažený v bramboráku. Hosté se po nich doslova utloukali. 
 
domov8.jpg     domov9.jpg

Zatím poslední byly farmářské trhy, kde třeba steak z kotlety s cibulovým chutney z masa farmy v Zadní kopanině. Za pár dní pak čeká restauraci ataka milovníků husí. Připravují se Svatomartinské hody.
 
domov6.jpg     domov10.jpg

Jakkoliv Mlýn není přes týden kdovíjakými frontami netrpí, o víkendech tu zažívají mazec. Právě skrze zmíněné tematické akce. Možnosti spolupráce s farmami z okolí skýtá zvlněná žírná krajina v okolí, která farmaření umožňuje. Od toho je už jen krok k tomu, aby se ve Mlýnském domově podávalo znamenité jídlo. Tomu pomáhá i tamní šéfkuchař, který občas vyjde na plac, aby hosty jednak pozdravil a poinformoval o nabídce, jednak od nich získal zpětnou vazbu. Na tu pak reaguje tak, aby kvalita i pestrost menu a tím i návštěvnost restaurace den ode dne stoupaly. 

Restaurace, pizza a pension Mlýnský domov
Nám. 5. května 29, Jinočany 252 25
tel.: + 420 257 960, e-mail: mlynskydomov@seznam.cz
​​​​​​​http://www.mlynskydomov.cz
otevřeno: Út – So 11.00 - 22.00


Autor: Milan Ballík