Restaurace Národní dům

Restaurace Národní dům

V Podbořanském hotelu Národní dům najdete překvapivě moderní restauraci. Vedle designu budoucnosti i tankového pivního hospodářství v rámci dnešních trendů je to však hlavně kuchyně. Přepestrý výběr je vždy uchystán s jasnými pečetěmi domácí receptury. V případě, kdy si to žádá tradice i původní lety osvědčené přípravy. Navíc odtud není daleko do světově vyhlášených míst s rovněž tradičními pivovary nebo světových chmelařských center.


Naproti malebné  historické nádražní budově v Podbořanech je doma Restaurace hotelu Národní dům. Ta je obrázkem žhavé současnosti. Moderně řešený prostor, kde neutrální šeď oživuje krémové polstrování sedáků židlí a lavic. Oddělené jednotlivé stoly možná poněkud ztěžují dostat lokál do té správné atmosféry, ovšem ne na dlouho. O to se postará nabídka kuchyně.
 
nardum3.jpg     nardum5.jpg

Obsáhlá denní meníčka nabízejí vždy slušný výběr české klasiky v tom nejlepším provedení. Každý den si tak můžete vychutnávat krmě, které všichni dobře známe a libovat si, jak umně jsou ustrojena. Sestavit si lze kupříkladu takovýto pořad oběda: rajčatovou polévku s bazalkovým kapáním, Plněné knedlíky uzeným masem, s červeným zelím, a smaženou cibulkou. Navrch ještě třeba – pokud vám zbyde kapacita - mramorovou bábovku. Záběr české tradice je tu široký, nicméně zkrátka nepřijdou ani ti, kdo ji zrovna nevyhledávají. V sortimentu objeví také těstoviny, nevyřaditelný smažák, tortilly s rozmanitou náplní. A samozřejmě ryby či burgery i různá masa. 
 
nardum.jpg     nardum8.jpg

Co je zajímavé a většinou příjemné, je svědectví o skutečně tradiční přípravě z nejlepších surovin. Vinná klobása je například vysmažená na samý okraj intenzity. Zpevní ji to a chuti dodá bohatší i když trochu rurální rozměr. Drobounké mikrohrudky v kaši zase jasně prokazují, že nejde o práškový polotovar. Vzpomeňte si, v maminčině kaši se také objevovaly a chutnala po čertech znamenitě! Mimochodem, ta zdejší také. Pro letní období je v rozlehlém areálu letní terasa se zčásti zastřešeným proskleným prostorem, s dominující udírnou. Její vzhled svědčí o tom, že když je zahrádkové období patrně vůbec nevyhasne. 
 
nardum4-1.jpg     nardum1.jpg

Celé tohle soužití klasického repertoáru kuchyně podle „not“ značky Czech Specials v prostředí výzoru hospod budoucnosti stmeluje ještě práce obsluhy. Bez kdysi nezbytné leckdy až přehnané servilnosti, zato s profesionální jistotou, ochotou i například trpělivostí s nerozhodným hostem. Restaurace Národního domu v Podbořanech je místem, kde historie s dneškem potkaly v optimální harmonii. 
 
nardum10.jpg     IMG-20211125-121948.jpg

Restaurace Národní dům Podbořany
Nádražní 261, Podbořany 441 01
tel.: +420 601 521 523, e-mail: recepce@narodni-dum.cz
​​​​​​​https://www.narodni-dum.cz
otevřeno: Po – Ne 10.30 – 24.00


Autor: Milan Ballík