Mystika Máchova kraje aneb pohlednice od Jezera

Mystika Máchova kraje aneb pohlednice od Jezera

Poetický i zlopověstný. Takový umí být kraj okolo Máchova jezera. Z jedné strany strážen pilířem naší historie hradem Bezděz, z druhé ozdoben úžas budící televizní věží a Ještědu. Ať se procházíte po písku pláží, plujete lodí po jezeře – které je vlastně rybníkem – rybaříte nebo si dopřáváte cyklistické etapy po okolí, pravděpodobně skončíte vždy stejně. V hotelu Port přímo na břehu jezera.


port2.jpg     port-lod.jpg

V jeho nitru najdete atraktivní restauraci, po všech stránkách lákající. Dneškem jen lehce tknutý interiér upomíná na zlaté časy mezi dvěma válkami. Rozsáhlá členitá prostora, zvláště pak obloukovitý rondel v zadním čele připomíná příď lodi, chystající se brázdit větrem zvlněnou hladinu jezera. Konejšivá atmosféra a sympatický perzonál přispívají k vašemu dobrému rozpoložení. A to jste ještě nenahlédli do šéfkuchařova menu. 
 
port1.jpg     port7.jpg

Nepříliš rozmáchle široký výběr, ovšem co položka, to krmě, kterou zaručeně chcete ochutnat. Především z té patrně nejlákavější části, pokladnice kuchyní našich babiček a maminek. V denní nabídce se vždy objeví některá z receptur, která vám časy nedělních obědů s rodinou u jednoho stolu hned v prvních dvou soustech připomene. Může to být i novodobější záležitost, smažený holandský řízek s bramborovou kaší a okurkovým salátem, třeba. Často nám šéf také připomíná slavnou historii našeho rybníkářství. Vedle kapra na mnoho způsobů se zčistajasna objeví na lístku – okoun. Filet decentně chutnajícího masa akorát upečený a provázený mladým sladkým hráškem, to není k mání každý den. Samozřejmě jsou tu k dostání i hity jiných kuchyní, ale… Na domácích buchtičkách s vanilkovým krémem, původně dětské nabídky, se tu utloukají i maminky, jinak si pečlivě střežící skladbu stravy. 
 
okoun.jpg     port22.jpg

Port a jeho restaurace, to je vlastně přístav, kde když zakotvíte, rázem zapomenete na všední trable. 

Hotel Port
Valdštejnská 530, Doksy, 472 01
tel.: +420 487 809 711, e-mail: hotel@hotelport.cz
www.hotelport.cz
otevřeno Po - Ne 12.00 – 23.00


Autor: Milan Ballík