Hovězí maso

  • Hovězí pečené na pivě

    Pivo a Plzeň to jsou téměř synonyma. Nejspíš vás tedy nepřekvapí, že nápoj zlaté barvy nechybí mezi ingrediencemi této krajové speciality. Marinované hovězí maso s říznou omáčkou si nejlépe vychutnáte ve společnosti nadýchaného houskového knedlíku a samozřejmě dobrých přátel. Regionální specialita z okolí Plzně.

  • Hovězí maso na zázvoru

    Voňavá pochoutka z červeného masa stojí za hřích! Pikantní pečeně se zázvorem je výborná s bramborovým knedlíkem. Tato úprava hovězího masa je regionální specialitou z Vysočiny.

  • Hovězí maso na majoránce

    Majoránku používali kuchaři už v antice a i v české kuchyni jde o velmi oblíbené koření.  Úpravy mas na majoránce jsou českou specialitou, a to nejen hovězí, ale i skopové nebo jehněčí maso, v jiných kuchyních je nenajdete. V tomto  pražském receptu majoránka krásně provoní hovězí maso.

  • Hovězí roštěná na česneku se špenátem a bramborovým knedlíkem

    Jemné hovězí maso se snoubí s pikantností česneku, který se znovu objevuje jako nositel chuti u přílohového špenátu.

  • Hovězí roštěná na liškách

    Roštěnky na houbách patřily vždy ke specialitám na jídelních lístcích dobrých restaurací. Lišky, žluté chutné houby, které po letech znovu začaly růst v našich lesích, potěší nejen houbaře, ale i milovníky dobrého jídla.

  • Guláš pražského uzenáře

    Ptáte se, v čem je rozdíl mezi běžným hovězím gulášem a tímto, když základ receptu je stejný? Tato gulášová variace sází na výběr z uzenářských dobrot, a tak je známá klasika navíc ověnčená jemnou šunkou, voňavou klobáskou, řízným křenem a křupavou cibulkou. A určitě se s ní zavděčíte všem gulášovým fandům! Regionální pražská specialita.

  • Karlovarský guláš

    V pokrmu pocházejícím ze známého lázeňského města nehledejte příchuť blahodárných minerálních vod. Místo nich v guláši najdete energeticky podstatně vydatnější smetanu, kterou můžete ještě „podpořit“ knedlíkem (jak jinak než karlovarským) či máslovými nočky. Procházka po kolonádě bude pak velmi vítaná!

  • Plzeňský karbonát

    Pochoutka, jejíž existenci neopomněl Bohumil Hrabal ve své próze Magická Praha, míří do vaší kuchyně! V pokrmu určeném pro pořádné chlapy nechybí chmelový mok. A aby byl pořádně výživný, je masový základ pro jistotu ještě obložen párky. Nejvhodnějším nápojem na zapití je pak samozřejmě pivo. Jak již název napovídá, jedná se o specialitu z Plzně.

  • Rajská omáčka s hovězím masem

    Obyčejné jídlo, které se dá připravit neobyčejným způsobem. Rajskou najdeme v jídelníčku školní kuchyně stejně jako v luxusní restauraci, a tak i podle naturelu mistra vařečky může jít o kulinářský zážitek nebo jen o jídlo, které neurazí, ani nepotěší…

  • Svíčková na smetaně

    Co se vám vybaví, když se řekne „typické české jídlo“? Ať už cokoliv, svíčková bude pravděpodobně v první pětce. Možná i proto se o ten jediný a pravý recept na ni vedou tak vášnivé spory. Vedou se o to, zda maso péct zvlášť, nebo dusit se zeleninou, zda se má přidávat hořčice a zda omáčku nakonec rozmixovat, nebo propasírovat. Zkrátka, kolik kuchtíků, tolik receptů. Ještě že se shodneme na tom, že se toto jídlo má podávat s knedlíkem.

  • Uzený jazyk s perníkovou omáčkou

    Velmi zajímavá  a chutná úprava hovězího jazyka z oblasti severní Moravy.

  • Vařený hovězí jazyk se sardelovou omáčkou

    Příčí se vám vzít do úst to, co už tam jednou někdo měl? V tomto případě určitě udělejte výjimku. Nejenže hovězí jazyk patří mezi delikatesy, ale navíc se díky jeho nízké kalorické hodnotě nemusíte při konzumaci vůbec omezovat. Ale pozor - sardelová omáčka se smetanou zrovna dietní není. Tato úprava je regionální specialitou ze severní Moravy

  • Vařené hovězí maso s okurkovou omáčkou

    Omáčky různého typu jsou jedním z poznávacích znaků české kuchyně. Nejčastěji je na talíři objevíme ve spojení s hovězím masem. Tak je tomu i v tomto případě, který dokazuje, že omáčky je možné připravit z prakticky veškeré zeleniny. Tato omáčka je regionální specialitou severozápadních Čech.