Uplynulé události

Pilsner Fest – oslava narozenin plzeňského ležáku přímo v Plzni

Pilsner Fest – oslava narozenin plzeňského ležáku přímo v Plzni

Send by e-mail
 • Oslavte 177. výročí uvaření první várky ležáku, který dal vzniknout pivu plzeňského typu neboli PILS, podle kterého se vaří většina světových piv. Oslavy se budou konat přímo v pivovaru Plzeňský Prazdroj i na náměstí Republiky a těšit se můžete na výborné pivo, jídlo a bohatý doprovodný program.
  Na dvou hudebních scénách vystoupí Thom Artway, Michal Hrůza, Petr Bende, kapely Iné Kafé, Mydy Rabycad, Lake Malawi a mnozí další.
  Ten pravý originál – ležák Pilsner Urquell budou čepovat naši nejlepší „Master Bartendeři“, probíhat bude samozřejmě i škola čepování a nebudou chybět ani vyhlášení zahraniční výčepní. Své zástupce se svým sortimentem do Plzně vyšlou věhlasné hospody z celého Česka a letošní ročník Pilsner Festu nabídne jednu specialitu. Vůbec poprvé se v rámci festivalu představí zlatavé moky hned z několika minipivovarů. Vedle vlajkového ležáku Pilsner Urquell tak budete moci ochutnat vyhlášená lokální piva, o kterých jste možná ještě neslyšeli.
  Zvídaví návštěvníci se také budou moci zúčastnit speciálních prohlídek pivovaru Plzeňský Prazdroj a zjistit, jak to všechno vlastě začalo.
  Na místo vzniku plzeňského originálu odveze zájemce z Prahy i speciální vlak, který vyjíždí v 10,30 z pražského Hlavního nádraží a zpět do Prahy se vrací ve 23,30 hod. Celkem má pět zastávek – Praha Smíchov, Beroun, Zdice, Hořovice, Rokycany a jeho cílovou stanicí je Plzeň.
  Vlak je zdarma, stejně jako vstup na celý Pilsner Fest.  Více se dozvíte a celý program najdete na http://www.pilsnerfest.cz/
   

  kde?

 • Plzeň, pivovar Plzeňský Prazdroj a náměstí Republiky

  kdy?

 • 05. 10. 2019 - 05. 10. 2019

  postup

  Doba přípravy

  Doba přípravy
  -
  Doba vaření
  -

  Počet porcí

  -

  Ingredience

  Přihlásit k odběru newsletteru

  Přihlašte se k odběru newsletteru a budeme Vám pravidelně zasílat nové články do e-mailu. Váš kontaktní email bude použit pouze za účelem zasílání našeho newsletteru, nebude předáván žádnému dalšímu subjektu. Zasílání můžete kdykoli ukončit kliknutím na link ve zprávě, kterou Vám bude newsletter doručen.