1. 10. - 7. 10. | Největší oslava kávy na Zlínsku

 • Svátek všech milovníků kvalitní kávy, ale i těch, kteří do jejích tajů teprve chtějí proniknout, se bude opět konat na Zlínsku. 

Uplynulé události

Noc bílých lanýžů ve Spa hotelu Lanterna

Noc bílých lanýžů ve Spa hotelu Lanterna

Send by e-mail
 • V polovině listopadu kuchaři z Lanterny vypraví na trhy v italském Piemontu, aby zde nakoupili suroviny na speciální degustační večer Noc bílých lanýžů. Uskuteční se 19. listopadu a kromě čtyřchodového menu nabídne i ochutnávku vín za osobní účasti zástupců vinařství Marchesi Di Gresy.

  Noc bílých lanýžů ve Spa hotelu Lanterna – 19. 11. 2015

  Restaurace Vyhlídka ve Spa hotelu Lanterna**** chystá na 19. listopad jedinečný degustační večer s ochutnávkou pokrmů z čerstvých bílých lanýžů a dalších tradičních pochutin vyhlášené italské „lanýžové“ oblasti Piemont.

  Kuchaři hotelu se kvůli tomu v polovině listopadu vypraví do Piemontu, aby na zdejších trzích vybrali ty nejlepší suroviny a přivezli je čerstvé až na valašský stůl. V menu degustačního večera budou zastoupeny typické pokrmy Piemontu - telecí tatarák, tajarin s bílým lanýžem, zvěřina či variace z oříšků a čokolády. Snoubená vína bude prezentovat Jeffrey Chilcott, sklepmistr vyhlášeného italského vinařství Marchesi Di Gresy.

  V ceně menu je i ubytování na 1 noc ve Spa hotelu Lanterna.

  Lanýže jsou v gastronomii vysoce ceněny jako chutná delikatesa. Nejvzácnější a nejdražší je lanýž bílý, který se vyskytuje právě jen v oblasti Piemontu. Nelze ho pěstovat, roste pod zemí a dá se najít jen „po čichu“, zpravidla s pomocí vycvičených psů nebo prasat. Na trhu se cena bílého lanýže šplhá až na desítky tisíc korun za kilogram.

  www.lanterna.cz

  kde?

 • Spa hotel Lanterna, restaurace Vyhlídka, Velké Karlovice

  kdy?

 • 19. 11. 2015 - 19. 11. 2015

  postup

  Doba přípravy

  Doba přípravy
  -
  Doba vaření
  -

  Počet porcí

  -

  Ingredience

  Přihlásit k odběru newsletteru

  Přihlašte se k odběru newsletteru a budeme Vám pravidelně zasílat nové články do e-mailu. Váš kontaktní email bude použit pouze za účelem zasílání našeho newsletteru, nebude předáván žádnému dalšímu subjektu. Zasílání můžete kdykoli ukončit kliknutím na link ve zprávě, kterou Vám bude newsletter doručen.