1. 10. - 7. 10. | Největší oslava kávy na Zlínsku

 • Svátek všech milovníků kvalitní kávy, ale i těch, kteří do jejích tajů teprve chtějí proniknout, se bude opět konat na Zlínsku. 

Uplynulé události

Kávafest 2018 – kavárenský festival ve Zlínském kraji

Kávafest 2018 – kavárenský festival ve Zlínském kraji

Send by e-mail

 • Pokud se probudíte a vaše první myšlenka patří kávě, pokud máte rádi útulné prostředí malých kavárniček, pokud je prostě káva nedílnou součástí vašeho života, nenechte si ujít Kávafest.

  Týdenní oslavy kávy se budou ve Zlínském kraji konat tradičně ve dnech 1. až 7. října. Nově se do něj zapojí i restaurace, které pracují s kávou a mají zájem udržovat vysoký standard jejího servisu. „Loni jsme přišli s novinkou, kdy lidé dostali Kávové pasy, s nimiž pak obcházeli zapojené podniky. Sbírali do nich razítka a na závěr mohli získat lákavé kávové ceny. Protože se lidem líbily, nabídneme je i letos. Pro zajímavost, loňskou výherkyní soutěže byla Alena Steinbacherová, které se podařilo navštívit a posbírat razítka všech 27 zapojených podniků,“ uvádí organizátor akce Jaroslav Střecha.   Kavárny i restaurace zapojené do týdenního kavárenského festivalu mohou (ale není to podmínka) připravit pro své hosty něco nad rámec běžného provozu. Může to být například ochutnávka nové zajímavé kávy, dezertu, kávová přednáška, komorní koncert či třeba výstava. Letos pořadatelé počítají, že se do akce zapojí cca třicet podniků. Některé z nich budou nové, přidají se kavárny či restaurace i na Vsetínsku, což loni nebylo.   Na týdenní oslavu kávy v zapojených podnicích pak navazuje oblíbený Den kávy, který se bude ve Zlíně konat 20. října, nově v prostorách Kongresového centra. V rámci Dne kávy se uskuteční trh kávy, celodenní přednášky o kávě i degustace káv. 

  Bližší informace k festivalu najdete na www.KavaFest.cz a průběžně na Facebooku www.facebook.com/KavaFest.

  Kávafest kongresové centrum - foto Petr Švancara
  Kávafest kongresové centrum interiér - foto Svatopluk Klesnil
  Ostatní foto: Naty Haui, Photography
   

  kde?

 • Zlínský kraj

  kdy?

 • 01. 10. 2018 - 07. 10. 2018

  postup

  Doba přípravy

  Doba přípravy
  -
  Doba vaření
  -

  Počet porcí

  -

  Ingredience

  Přihlásit k odběru newsletteru

  Přihlašte se k odběru newsletteru a budeme Vám pravidelně zasílat nové články do e-mailu. Váš kontaktní email bude použit pouze za účelem zasílání našeho newsletteru, nebude předáván žádnému dalšímu subjektu. Zasílání můžete kdykoli ukončit kliknutím na link ve zprávě, kterou Vám bude newsletter doručen.