Krásný, chutný a zdravý bažant

Krásný, chutný a zdravý bažant

Send by e-mail
 • Bažant je nejen nejchutnějším, ale i nejprodávanějším druhem pernaté zvěře v Evropě, byl zde ale uměle vysazen. Původně pochází z Asie, do Řecka byl dovezen v 5.století před naším letopočtem, do Itálie v 1.století n.l. A v Čechách o něm máme první písemnou zmínku až v roce 1330. Původně byl chován pouze v bažantnicích. V současné době je rozšířený po celém světě. Má velmi chutné maso s jemným aroma, které je v době lovecké sezóny vyhledávanou lahůdkou. Nejoceňovanější je jemné a šťavnaté maso z mladých bažantů, kteří dosáhli hmotnosti 700 – 1.300 g. U starších kusů je tužší, hrubší a sušší.  Nejchutnějšími částmi bažanta jsou stehna a prsa, která se připravují nejčastěji pečená či dušená. Péci lze i bažanta vcelku, například na kořenové zelenině, červeném víně, s nádivkou a dobře ladí také s ovocem – např. s jablky, hruškami nebo brusinkami. Bažantí maso se při tepelné úpravě snadno vysuší, proto se doporučuje jej před přípravou prošpikovat nebo obalit plátky slaniny.

  Zdravé maso
  Světlé a hrubě vláknité bažantí maso obsahuje malý podíl tuku - asi jen 1%, cenné bílkoviny a větší množství vitamínů a nerostných látek než drůbeží maso.
   

  postup

  Doba přípravy

  Doba přípravy
  -
  Doba vaření
  -

  Počet porcí

  -

  Ingredience

  Přihlásit k odběru newsletteru

  Přihlašte se k odběru newsletteru a budeme Vám pravidelně zasílat nové články do e-mailu. Váš kontaktní email bude použit pouze za účelem zasílání našeho newsletteru, nebude předáván žádnému dalšímu subjektu. Zasílání můžete kdykoli ukončit kliknutím na link ve zprávě, kterou Vám bude newsletter doručen.

   
  Novým šéfkuchařem Spa hotelu Lanterna je Josef Tydlačka
   
  Spa hotel Lanterna, který je součástí Resortu Valachy v beskydských Velkých Karlovicích a jehož restaurace Vyhlídka je certifikována v projektu Czech Specials, má nového šéfkuchaře. Hotelovou kuchyni nově vede 33letý Josef Tydlačka, který v Lanterně působí patnáct let, z toho tři roky byl zástupcem šéfkuchaře a v posledním roce výkonným šéfkuchařem. Byl také autorem velmi úspěšného menu První republika, které bylo nabízeno při nedávném Karlovském gastrofestivalu. Dosavadní šéf Pavel Václavík hotel opouští po 22 letech, aby se nadále věnoval vlastnímu podnikání v gastronomickém oboru a v poradenství. Stejně jako jeho předchůdce je Josef Tydlačka valašským patriotem, zastáncem moderní krajové gastronomie „Profilujeme se moderní valašskou gastronomií z čerstvých surovin, spolupracujeme s regionálními dodavateli a farmáři, pořádáme degustační večery pro gurmány, spolupracujeme s předními vinaři i michelinskými šéfkuchaři. Rádi k nám jezdí milovníci kvalitní gastronomie a wellness, s kuchyní jsou spokojeni a tuto linii určitě chci zachovat. Rád pracuji třeba se zvěřinou a jehněčím masem, ale také mě baví klasika – nejrůznější omáčky“, popisuje Josef Tydlačka.
  .