Certifikované restaurace

Restaurace U dělové koule 1866Send by e-mail

Kontakty

Restaurace U dělové koule 1866 havlíčkova 21
jičín 506 01
Telefon
493544250
E-mail
ceskyraj@hoteljicin.cz
Web
www.hoteljicin.cz/cz/restaurace-u-delove-koule.php
GPS
,

Otevírací doba

Celoroční
pondělí
07:00 - 23:00
úterý
07:00 - 23:00
středa
07:00 - 23:00
čtvrtek
07:00 - 23:00
pátek
07:00 - 23:00
sobota
07:00 - 23:00
neděle
07:00 - 23:00

Více informací

Kapacita
Celá restaurace
70
Nekuřácké
20
Terasa
70

Název jičínské restaurace upomíná na Prusko-rakouskou válku, která na konci června 1866 zasáhla i na české území. Byla to válka krátká, zato však jedna z nejkrvavějších v celém 19. století, která byla důsledkem pruských snah o sjednocení Německa. Nutno říct, že úspěšných, po boji u Jičína pruská armáda o pár dnů později porazila Rakousko v druhé největší bitvě 19. století u Hradce Králové a německému sjednocení již nic nestálo v cestě.
 
Tyto události dnes v restauraci připomíná stylová výzdoba: zbraně, obrazy a uniformy z prusko-rakouské války. Restaurace je součástí vyhlášeného hotelu Jičín, která stojí v samém historickém centru města, jen pár metrů od Valdické brány. Nabízí 70 míst v nekuřáckém prostředí, dalších 20 míst je k dispozici na letní terase. Hostili již prezidenta Václava Klause, velvyslance a množství známých osobností, pořádají ale i svatby, různé oslavy a školení. Největšího ocenění se restauraci dostalo v roce 2012, kdy se žebříčku nejlepších restaurací Grand restaurant Maurerův výběr umístili na 38. místě, v Královéhradeckém kraji skončili 2. Obsluha restaurace v celostátním srovnání vybojovala dokonce 5. místo.
 
Na jídelním lístku najdete klasiku světové kuchyně (carpaccio, grilované krevety, masa na grilu a výběr těstovin), těžiště lístku ale tvoří krajové a místní speciality: jelení krém nebo česnečka se šunkou, prezidentova kachnička na jablkách, medu a švestkách, vepřová uzená pečeně se švestkovou omáčkou, jelení biftek na liškách, jako dezert pak horký domácí jablečný štrúdl nebo kynuté borůvkové knedlíky. Specialitami, které odkazují k prusko-rakouské válce a názvu restaurace, jsou Pfeffer steak Bismarck nebo biftek „dělová koule“ s fazolovými snopy ve slanině a pečenou bramborou. 
 
Restaurace myslí i na vegetariány, nabízí grilovanou zeleninu, bohatý výběr salátů a bezmasých těstovinových jídel. Stálý jídelní lístek je doplněn sezónní nabídkou, v zimě třeba husími játry s brusinkami, konfinovanými telecími líčky a ananasovým carpacciem se smetanou. Báječná jídla doplňuje bezkonkurenční výběr vína a celková atmosféra dob dávno minulých.

Doplňkové služby

bezplatné WiFi, bezplatný denní tisk, cateringové služby, čistič bot, dětská židle k dispozici, dětský koutek, dětský podsedák k dispozici, domácím zvířatům vstup povolen, hosté dostávají tištěnou účtenku, jídlo s sebou, káva s sebou, možnost vstupu s asistenčním psem, možnost ohřevu kojenecké stravy, nářadí pro cyklisty k zapůjčení, omalovánky a pastelky k dispozici, oslavy, party, počítač s připojením na internet, prodej obědových balíčků, prodej upomínkových předmětů, přebalovací pult, reprodukovaná hudba, salonek, svatby, televize, televize velkoplošná, teplá jídla po celý den, úschovna jízdních kol, vinné degustace na objednávku či příležitostně

Režim platby

American Express, Benefit plus, Dárkový Pass (Sodexo), Diners Club, EuroCard / MasterCard, faktura, FlexiPass (Sodexo), HolidayPass (Sodexo), hotově americké dolary, hotově české koruny, hotově euro, hotově švýcarské franky, JCB, Maestro, online platba American Express, online platba Diners club, online platba Eurocard / Mastercard, online platba JCB, online platba Maestro, online platba VISA, online platba VISA Electron, RelaxPass (Sodexo), šek dovolená (Chèque Déjeuner), Ticket Holiday (Accor), VISA, VISA Electron

název cena hodnocení

Přihlásit k odběru newsletteru

Přihlašte se k odběru newsletteru a budeme Vám pravidelně zasílat nové články do e-mailu

Mohlo by Vás zajímat

Areál volnočasových aktivit v podzemí Mladé Boleslavi Sklepení s různými herními prvky, které je součástí areálu volnočasových aktivit na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi.

Areál volnočasových aktivit v podzemí Mladé Boleslavi


Auto-moto muzeum Vitvar Návštěvníci muzea mohou shlédnout historické automobily, motocykly a jiné exponáty z let 1870 - 2005. Zajímavou částí muzea je expozice věnovaná automobilovému a motocyklovému závodníkovi, původnímu majiteli objektu a zakladateli motoristického sportu na Novopacku Antonínu Vitvarovi.

Auto-moto muzeum Vitvar


Rumcajsova stezka z Mladějova do Jičína Pohádková turistická trasa nejkrásnějšími místy jihovýchodní částí Českého ráje je připravena doslova pro všechny věkové kategorie včetně těch nejmenších.

Rumcajsova stezka z Mladějova do Jičína


Zřícenina hradu Zásadka Původně gotický hrad ze 14. století později přestavěn na renesanční zámeček. Zříceniny sídla stojí na vysokém prudkém břehu nad soutokem Jizery a Mohelky asi 5 km od Mnichova Hradiště.

Zřícenina hradu Zásadka