Certifikované restaurace

Restaurace U dělové koule 1866Send by e-mail

Kontakty

Restaurace U dělové koule 1866 havlíčkova 21
jičín 506 01
Telefon
493544250
E-mail
ceskyraj@hoteljicin.cz
Web
www.hoteljicin.cz/cz/restaurace-u-delove-koule.php
GPS
,

Otevírací doba

Celoroční
pondělí
07:00 - 23:00
úterý
07:00 - 23:00
středa
07:00 - 23:00
čtvrtek
07:00 - 23:00
pátek
07:00 - 23:00
sobota
07:00 - 23:00
neděle
07:00 - 23:00

Více informací

Kapacita
Celá restaurace
70
Nekuřácké
20
Terasa
70

Název jičínské restaurace upomíná na Prusko-rakouskou válku, která na konci června 1866 zasáhla i na české území. Byla to válka krátká, zato však jedna z nejkrvavějších v celém 19. století, která byla důsledkem pruských snah o sjednocení Německa. Nutno říct, že úspěšných, po boji u Jičína pruská armáda o pár dnů později porazila Rakousko v druhé největší bitvě 19. století u Hradce Králové a německému sjednocení již nic nestálo v cestě.
 
Tyto události dnes v restauraci připomíná stylová výzdoba: zbraně, obrazy a uniformy z prusko-rakouské války. Restaurace je součástí vyhlášeného hotelu Jičín, která stojí v samém historickém centru města, jen pár metrů od Valdické brány. Nabízí 70 míst v nekuřáckém prostředí, dalších 20 míst je k dispozici na letní terase. Hostili již prezidenta Václava Klause, velvyslance a množství známých osobností, pořádají ale i svatby, různé oslavy a školení. Největšího ocenění se restauraci dostalo v roce 2012, kdy se žebříčku nejlepších restaurací Grand restaurant Maurerův výběr umístili na 38. místě, v Královéhradeckém kraji skončili 2. Obsluha restaurace v celostátním srovnání vybojovala dokonce 5. místo.
 
Na jídelním lístku najdete klasiku světové kuchyně (carpaccio, grilované krevety, masa na grilu a výběr těstovin), těžiště lístku ale tvoří krajové a místní speciality: jelení krém nebo česnečka se šunkou, prezidentova kachnička na jablkách, medu a švestkách, vepřová uzená pečeně se švestkovou omáčkou, jelení biftek na liškách, jako dezert pak horký domácí jablečný štrúdl nebo kynuté borůvkové knedlíky. Specialitami, které odkazují k prusko-rakouské válce a názvu restaurace, jsou Pfeffer steak Bismarck nebo biftek „dělová koule“ s fazolovými snopy ve slanině a pečenou bramborou. 
 
Restaurace myslí i na vegetariány, nabízí grilovanou zeleninu, bohatý výběr salátů a bezmasých těstovinových jídel. Stálý jídelní lístek je doplněn sezónní nabídkou, v zimě třeba husími játry s brusinkami, konfinovanými telecími líčky a ananasovým carpacciem se smetanou. Báječná jídla doplňuje bezkonkurenční výběr vína a celková atmosféra dob dávno minulých.

Doplňkové služby

bezplatné WiFi, bezplatný denní tisk, cateringové služby, čistič bot, dětská židle k dispozici, dětský koutek, dětský podsedák k dispozici, domácím zvířatům vstup povolen, hosté dostávají tištěnou účtenku, jídlo s sebou, káva s sebou, možnost vstupu s asistenčním psem, možnost ohřevu kojenecké stravy, nářadí pro cyklisty k zapůjčení, omalovánky a pastelky k dispozici, oslavy, party, počítač s připojením na internet, prodej obědových balíčků, prodej upomínkových předmětů, přebalovací pult, reprodukovaná hudba, salonek, svatby, televize, televize velkoplošná, teplá jídla po celý den, úschovna jízdních kol, vinné degustace na objednávku či příležitostně

Režim platby

American Express, Benefit plus, Dárkový Pass (Sodexo), Diners Club, EuroCard / MasterCard, faktura, FlexiPass (Sodexo), HolidayPass (Sodexo), hotově americké dolary, hotově české koruny, hotově euro, hotově švýcarské franky, JCB, Maestro, online platba American Express, online platba Diners club, online platba Eurocard / Mastercard, online platba JCB, online platba Maestro, online platba VISA, online platba VISA Electron, RelaxPass (Sodexo), šek dovolená (Chèque Déjeuner), Ticket Holiday (Accor), VISA, VISA Electron

název cena hodnocení

Mohlo by Vás zajímat

Krytý dřevěný most v obci Bystrá nad Jizerou Most v Bystré nad Jizerou má řadu konstrukčních zvláštností, díky kterým se dostal už v roce 1958 na seznam nemovitých kulturních památek. Nesou jej trojúhelníková a lichoběžníková věšadla, navíc vede 24 metrů přes řeku bez podpůrného pilíře uprostřed. Šířka mostu je tři metry a výška pět metrů.

Krytý dřevěný most v obci Bystrá nad Jizerou


Bývalý Kartuziánský klášter - věznice Valdice Impozantní barokní klášter ve Valdicích byl postaven v 17. století Albrechem z Valdštejna. V současné době je jedním z nejpřísnějších vězení v zemi.

Bývalý Kartuziánský klášter - věznice Valdice


Valdštejnská lipová alej v Jičíně - nejstarší dochovaná historická alej v ČR Jedním ze symbolů města Jičín je Valdštejnova lipová alej, která byla vysazena Albrechtem z Valdštejna. Při slunovratech na jednom konci aleje slunce vychází, na druhém zapadá.

Valdštejnská lipová alej v Jičíně - nejstarší dochovaná historická alej v ČR


Zámek Svijany Svijanský zámek vznikl z původní renesanční tvrze, kterou vystavěl stejně jako pivovar v polovině 16. století Jaroslav z Vartemberka. Archeologický průzkum ukázal, že zde osídlení existovalo už před 2500 lety. K vidění je zde řada historických expozic, k nejcennějším exponátům patří bronzový poklad.

Zámek Svijany