Kde se dobře najíst při cestování po Česku?

Název ?

Místo ?

Přihlásit k odběru newsletteru

Přihlašte se k odběru newsletteru a budeme Vám pravidelně zasílat nové články do e-mailu

Mohlo by Vás zajímat

Farská louka Slunečná u České Lípy – domov šafránů bělokvětých Na Farské louce v obci Slunečná, která byla vyhlášena přírodní památkou v roce 1949, se v hojném počtu vyskytuje šafrán bělokvětý. Každé jaro zde vykvetou desítky těchto přísně chráněných rostlin. V České republice je známo jen několik málo lokalit, kde se bílé šafrány objevují.

Farská louka Slunečná u České Lípy – domov šafránů bělokvětých


Přírodní památka Kytlice v Lužických horách - louky s výskytem šafránu Louky na jižním okraji obce Kytlice, cca 4,5 km severně od Nového Boru jsou chráněné jako významné naleziště šafránu jarního, vysazeného zde pravděpodobně na začátku 20. století, od té doby se jeho populace spontánně rozšířila na sousední pozemky a dnes čítá kolem 1 300 jedinců.

Přírodní památka Kytlice v Lužických horách - louky s výskytem šafránu


Textilní Oustí – stálá expozice v Městském muzeu v Ústí nad Orlicí Nová stálá expozice se snaží připomenout významnou textilní tradici v Ústí nad Orlicí. Zájemci se zde mohou seznámit s historií textilu od dob cechů, přes tovární výrobu až po zánik některých podniků.

Textilní Oustí – stálá expozice v Městském muzeu v Ústí nad Orlicí


SmetanaQ - café & bistro Pražská SmetanaQ láká nejen na výbornou kávu a dezerty, ale i na minimalistický design, kterému dominuje skleněný lustr z dílny české sklárny BOMMA.

SmetanaQ - café & bistro