Czech Food Cup – výsledky gastronomického klání v Českých Budějovicích (video)
Čtvrté kolo gastronomické soutěže Czech Food Cup pokračovalo minulou sobotu v Českých Budějovicích. Zde proběhlo soutěžní kolo za region Jižní Čechy, Šumava a Vysočina.
Návštěvníci akce zdarma ochutnali soutěžní jídla – tentokrát národní specialitu, českou rybu na kmínu, spolu s dalšími regionálními pokrmy. Připomeňme, že celá soutěž je součástí projektu Czech Specials aneb Ochutnejte Českou republiku, který se věnuje popularizaci tradiční české kuchyně. V každém z regionálních kol se mezi sebou utkávají restaurace, které mají certifikát Czech Specials.
Členové poroty posoudili chuť i vzhled všech připravených pokrmů a z českobudějovického kola vybrali Region Vysočina – Hotel Pod zámkem a Region Jižní Čechy – Hotel Biograf, Malkus restaurant, které pošlou do celonárodního kola. Vzhledem k tomu, že se nezúčastnila žádná certifikovaná restaurace z regionu Šumava, rozhodla se porota poslat do finále i Hotel Gomel, který se umístil na druhém místě v regionu Jižní Čechy. Cenu laické veřejnosti získal Hotel Metropol.
O doprovodný program se v sobotu postaral folklórní soubor Malý Furiant a Základní umělecká škola B. Jeremiáše.
Celá akce se konala za podpory partnerů, a to společností MAKRO a UNOX.
Složení poroty:
- Vlaďka Příhodová - šéfkuchařka Grand Hotelu Pupp,
- Dagmar Janatová - restauratérka, spisovatelka, držitelka 2. místa o nejlepší český knedlík 2009
- Pavel Kudrna - moderátor českého rozhlasu Praha
- Petr Karas - active marketing chef Unox, člen AKC ČR
- Lucie Dvořáková - manažer marketingových projektů CzechTourism
- Václav Stárek - generální sekretář AHR ČR
Z Českých Budějovic se soutěž přesune do Plzně, která bude 17. dubna hostit týmy ze Severozápadních Čech, Plzeňska a Západočeských lázní. Soutěžním národním pokrmem bude vepřová pečeně s knedlíkem a se zelím. První květnový den se pak Karlovy Vary stanou hlavním městem Czech Specials – na kolonádě se uskuteční národní finále, během kterého se bude ochutnávat rajská. Vítězná restaurace získá poukázku ve výši 55 555 korun.
Více informací:
Pavel Klicpera
vedoucí oddělení marketingových projektů
CzechTourism
e-mail: ochutnejteCR@czechtourism.cz







